PILOT | Díl 4 – Práce s prioritami během týdne

Je až s podivem, pro kolik lidí je pondělí nepříjemným dnem. Zvláště uvědomíme-li si, jak rychle každý týden uteče.

Pilot_tydenPro práci s prioritami během týdne obsahuje PILOT celou dvoustranu speciálně navrženou pro tento účel. Nenajdete zde ani datum, ani hodiny, což může být na první pohled nevýhoda, ale pouze na první pohled. Právě absence časové osy umožňuje zamyšlení se nad prostorem na jeden den a jeho plné využití.

 

Co byste dělali, kdyby to bylo jen na vás a nemuseli se na nic ohlížet?

Provokativní otázka, ale o tomto úhlu pohledu to celé je! Týdenní "kalendárium" slouží k tomuto účelu – naplnit váš den tím, co považujete za důležité. Je to pouze na vás, co si do každého dne zapíšete a jak.

Začněte s 3 nejdůležitějšími úkoly!

Pilot_ 3 MIT tydnePoté, co si nadepíšete datum vedle názvu dne, zapište 3 nejdůležitejší priority daného dne. Právě na toto místo patří vaše úkoly a projekty ze stránky týdenního plánu (tedy v případě, že se priority nějak nezměnily).

Buďte k sobě maximálně upřímní! Nikdo vás nebude kontrolovat, pouze vy sami! Využijte tohoto prostoru k věcem, které budou večer skutečně odškrtnuté!

Co mám dnes v plánu?

Váš den je jako sklenice! Ráno se jeví prázdně a když ji nenaplníte vy, udělá to někdo jiný! Vypište si úkoly, priority, poznámky a připomínky toho, co chcete v daném dni stihnout vy bez ohledu na okolní svět.

TIP: Potřebujete přece jen hodiny nebo alespoň zapisovat časované události dne?

Předělte den cca v 1/3 linkou. Do vrchní části si pište časy a události (8:00 porada, apod.), spodní využijte na soupis výše uvedeného.

25.hodina a vděčnost z každého dne…

PILOT není obyčejný diář. Díky konceptu 25.hodiny si můžete každý den připomínat záležitosti, které byste rádi udělali, ale "nemáte na ně čas". Každý ví, že mít čas na to důležité je skutečně otázkou volby těch správných priorit pro vás. Pokud nemáte čas na něco, co je pro vás důležité, měli byste to zhodnotit sami za sebe.

Vyplňujte si svou 25. hodinu dostatečně dlouho a uvidíte, co se bude dít…

Stejné je to i s vděčností. Každý den se ve vašem životě odehraje něco, za co můžete být rádi, co vás posouvá nebo pomáhá mít lepší den. Buďte za to vděční a zapisujte si to. Pomůže vám to k vybudování pozitivního pohledu na svět.

 

Díl 3 | Plán týdne                              KOUPIT PILOTA                             Díl 5 | Hodnocení