PILOT | Díl 1 – Chci svůj život prožít a soustředit se na to nejdůležitější

Základním předpokladem úspěchu v jakékoliv oblasti je "mít srovnanou hlavu" a vědět, za čím jdu. Žijeme v době zaměřené na výsledky a výkon. Nepřeberné množství informací se na nás valí každý den, člověk nemá šanci vše pojímat.

Pilot jako nástroj vychází z myšlenky, že svůj život chceme prožít a ne se jim nechat uvláčet. Je tedy zaměřen na plnění vlastních priorit, nikoliv plnění úkolů a priorit vnějšího světa. Jak se říká – buď naplníte v životě svůj plán nebo se stanete součástí plánu někoho jiného. Aby tomu tak nebylo, můžete využít PILOTa jako mapu, jako nástroj plnění vlastních cílů a snů. 

Pilot_smlouvaPrvním krokem je sepsání smlouvy sama se sebou o tom, že se vydáváme na cestu

A to dobrovolně a s chutí se někam ve svém životě posunout. Komu taky jinému skládat účty, než sám sobě. Občas se na tuto smlouvu podívejte a zhodnoťe, zda ji skutečně dodržujete nebo zda lžete sami sobě.

 

PILOT  dle Wikipedie = osoba řídící létající stroj…

I vy se nacházíte v letadle svého života a je na vás, zda a jak ho budete řídit a kam doletíte. Všichni občas létáme v oblacích, ale občas je třeba stát pevně na zemi. V každém případě byste ovšem měli vědět, kam letíte.

To nejdůležitější v příštích 12 měsících aneb skutečně řídím svůj stroj!

Pilot_to duleziteA chtělo by se dodat "pro mě". Druhá stránka je rozdělena do 4 kvadrantů = 4 životních oblastí. Zde si nadefinujte svou představu toho kde chcete za 12 měsíců být a co pro to musíte udělat v jednotlivých segmentech svého života. 

Oblasti si nadefinujte dle své potřeby nebo se zaměřte na základní:

  • pracovní
  • osobní (já sám)
  • rodina / vztahy (mé vazby a přátelství)
  • koníčky

 

 

Při stanovování svých týdenních plánů a jejich hodnocení pak začínejte touto stránkou – kontrolujte svůj kurs!

 

KOUPIT PILOTA                              Díl 2 | Měsíční plány