SCHOOLBOOK1Od dob, kdy jsem studoval, se řada věcí změnila. Co se však nemění, je množství informací, které jako student střední či vysoké školy musíte zvládnou absorbovat. A nutnost jejich třídění v určitém kontextu.

Moderní doba sebou přinesla technologii, která mnohé změnila. Změnila způsob práce, zápisu, ale také přemýšlení. Ve světě papíru se toho však změnilo velmi málo. 

V dnešním krátkém článku bych vám rád představil jeden tip pro studenty, kteří stále ještě jedou “old school” a zapisují si vše na papír – školní sešit v jiném provedení.

CLEVER MINDS NOTEBOOK uvedl na trh v minulých týdnech SCHOOLBOOK – sešit, který kombinuje jednoduchý princip poznámek s to-do listem, potažmo důležitými highlights z přednášky.

Zapomeňte na řádkovaný či čtverečkovaný papír! Jsou tu tečky…

Když jsme vymýšleli koncept nového školního sešitu, šlo nám především o to, aby to byl skutečný nástroj. Pomocník, který podporuje jak krátkodobou (tzv. senzorickou), tak především střednědobou a dlouhodobou paměť.

A proto jsme zvolili nenásilné tečkované pozadí, které je dostatečným vedením jak pro normální zápis, tak tvorbu tabulek a přitom neruší při tvorbě obrazů, “skečnout", atd.

Sešit poskytuje díky tomu obrovský prostor pro vlastní záznam, tvorbu a “vyřádění se” pro všechny grafomany.

SCHOOLBOOK je unikátní v několika bodech:

  • INDEX – první strana poskytuje prostor pro indexování poznámek a zápisů. Pokud si očíslujete své stránky, můžete zároveň vytvořit jednoduchý obsah sešitu a díky tomu se lépe a rychleji organizovat ve svých poznámkách.
  • TOPIC / DATE – Každá sudá stránka sešitu obsahuje nadpisovou část (TOPIC), kde jednoduše nadepíšete téma přednášky, hodiny nebo vaší poznámky. Kolonka na datum je automatickou součástí.
  • TO-DO / HIGHLIGHTS – v pravé spodní polovině každé liché stránky se nachází oblast pro zvýraznění úkolů daných vyučujícím nebo vyplývajících z hodiny. Dále oblast můžete využít pro zvýraznění těch důležitých a podstatných bodů.

Jak se SCHOOLBOOKem pracovat?

Naprosto intuitivně a jednoduše!

Každá nová hodina, přednáška nebo záznam začíná na levé straně. Máte k dispozici 1,5 A4 prostoru pro záznam, kreslení, atd.

  • Napadne vás v průběhu úkol nebo jej dostanete od vyučujícího – zapište si jej do pravé oblasti!
  • Je třeba zdůraznit hlavní myšlenky přednášky? Zapište si je vpravo dolů.
  • A když vám večer při domácím opakování vyplynou nejdůležitější body přednášky – doplňte si je na stejné místo.

Díky INDEXu získáte přehled o všech přednáškách, které sešit obsahuje.

Díky TO-DO / HIGHLIGHTS oblasti získáte výcuc všeho podstatného i přehled o úkolech, které jste dostali na hodině/přednášce.

Efekt? Při následném opakování stačí procházet v první fázi pouze oblasti vpravo dole. Zopakovat si tím základní rámec celého předmětu a teprve při nutnosti jít více do hloubky se zastavit u té konkrétní přednášky.

Několik technických parametrů na závěr:

  • Sešit je ve formátu A4.
  • Obsahuje celkem 50 listů – principiálně prostor na 50 přednášek
  • Má kvalitní kroužkovou vazbu – v pohodě otočíte a vejdete se na malý prostor v posluchárně

 

A pro zvědavce – sešit koupíte ZDE.

 

Jan Straka
Propojme se

Jan Straka

spolutvůrce at CLEVER MINDS s.r.o.
Stejně jako každý řeším své úkoly, termíny, deadliny... každý den. Baví mě poznávat a studovat různé přístupy, postupy i nápady.
Mám rád práci s papírem a baví mě vše kolem papírové osobní produktivity.
Tyto své záliby se snažím propojovat ve značce CLEVER MINDS Notebook a psát jako šéfredaktor PíšuRukou.cz
Jan Straka
Propojme se
Sdílej

Zanech nám svůj komentář