Článků a knih o tom, jak srovnat to důležité v životě, existuje celá řada, a to nejen na internetu. Tuny papíru byly potištěny. Mraky wordovských stránek popsány. Jak je tedy možné, že dle nedávné studie existuje tolik lidí, kterým je v neděli odpoledne špatně z představy, do jakéže práce to vlastně v pondělí zase jdou? Čím je způsobeno to, že ti, kteří se rozhodli toto již změnit a udělali kroky dle zaručených metod sebeorganizace, tak po nějaké době selhávají? Drahé nástroje odkládají, aplikace přeinstalovávají?

Logicky – nelze použít jeden vzorec na všechny lidi světa. Nástroje jsou podpůrná část nikoliv meritum věci. A tak mnozí selhávají právě pro tu snahu a vůli upnout se k nástroji, jako k hotovému řešení.

Posledních několik let se nejen u sebe, ale i u známých a kamarádů potýkáme s otázkou, jak lépe a efektivně řídit své priority prostřednictvím papíru. Právě tato chuť nás vedla na cestě, na jejíž konci byla nejprve týdenní karta, kterou jsme proměnili v mnohem sofistikovanější a komplexnější nástroj – PILOT. V případě, že naši týdenní kartu neznáte, nevadí. PILOT vás provede veškerými kroky sám. Je to přece pilot. 
Co jsme chtěli vyřešit?  
 • Při plánování úkolů a priorit umožnit plnou nezávislost na používané platformě – elektronický nebo papírový diář
 • neomezovat se nutností být v cloudu a věčně propojen s kolegy
 • nemuset brát ohled na to, zda tento týden skutečně pracuji nebo si dávám trochu oraz a mám volno
Co se nám povedlo?
Základní výhodou je právě ona svoboda volby. PILOT nezatěžuje svého uživatele množstvím okének, bujarou grafikou ani striktním způsobem použití. Nicméně, je to jako v reálném životě, kde si pilot letadla nemůže létat, kde chce a jak chce. Naopak – aby si mohl užít krásu výhledu na svět kolem – musí věnovat pozornost řízení letadla a dodržovat pravidla. V případě našeho PILOTa jde o základní kostru plánování. 
Stručně řečeno, PILOT může svému uživateli do života přinést mj. tyto výhody:
 • přehled o prioritách a úkolech na týdenní bázi
 • jistotu v organizaci času v kontextu všech povinností
 • připomínky všeho důležitého, na co se nezapomíná
 • svobodu pohybu v čase
 • dostatečný prostor na tvorbu a poznámky 
 • hodina času navíc každý den
Jak PILOTa vlastně používat?
Předně je třeba si uvědomit, že PILOT není klasický diář. Jedná se o výrobek, který slouží pro plánování úkolů a priorit na týdenní bázi, tzn. úkolů, životních rolí, cílů, apod. Jeho účelem je uživatele navést určitým způsobem a pomoci ušetřit čas a zklamání z nedodělané práce.
PILOT obsahuje:
 • týdenní plán projektů, cílů a úkolů
 • týdenní rozpis dnů v týdnu
 • hodnotící a poznámkovou část

Je postavený na půlroční bázi tak, aby uživatel získal návyk. Je nedatovaný, a to proto, aby uživatel mohl posoudit, ve kterém týdnu a jak s PILOTem pracovat, aniž by musel přicházet o stránky i v době, kdy plánovat nepotřebuje nebo nechce (dovolená, svátky, apod.).

Je na uživateli, zda si bude do týdenního plánu psát i své termíny – schůzky, pevné události, nebo zda si tuto část svého programu nechá v elektronické podobě kvůli synchronizaci a PILOTa využije čistě na projekty a úkoly.
Věříme, že platí naše heslo OvěřenoŽivotem, kterým opatřujeme veškeré naše výrobky, neboť jsme si PILOTa v praxi vyzkoušeli a používáme jej stále.
Přijdtě si jej vyzkoušet, prohlédnout a nebo si zkrátka popovídat o tom, co by vám mohlo vyhovovat.
CLEVER MINDS je o myšlenkách a o spojení. Proto si vše rádi vyslechneme.

Zajímá vás, jak pilot vypadá? Nahlédnout a koupit můžete ZDE.

Jan Straka
Propojme se

Jan Straka

spolutvůrce at CLEVER MINDS s.r.o.
Stejně jako každý řeším své úkoly, termíny, deadliny... každý den. Baví mě poznávat a studovat různé přístupy, postupy i nápady.
Mám rád práci s papírem a baví mě vše kolem papírové osobní produktivity.
Tyto své záliby se snažím propojovat ve značce CLEVER MINDS Notebook a psát jako šéfredaktor PíšuRukou.cz
Jan Straka
Propojme se
Sdílej

Zanech nám svůj komentář