Určitě to znáte. Sedíte na rodinné oslavě, která probíhá velmi zdařile. Pije se, jí a vypráví. Pak někoho napadne sáhnout do skříně a z jejích spodních pater vyndat krabici od bot plnou fotek, dopisů a pohledů, čímž se odstartuje gejzír smíchu, radosti, líčení historek a připomínek zážitků, na které jste již dávno zapomněli.

Není to tak dávno, co jsme měli podobnou oslavu doma. Hodně jsme se bavili, smáli a nad podobnou krabicí objevovali dávno zapomenuté klenoty historie naší rodiny – fotografie, dopisy a pohledy z táborů a škol v přírodě. Vidět své písmo po 35 letech byla skutečně pecka, stejně jako vybavit si lásku z první třídy, jména spolužáků ze 3.B a vůbec celou školu v přírodě na Zemplínské Šíravě. "Jo, to bylo tenkrát…”, říkal jsem si ještě několik dnů poté při prohlížení několika uloupených artefaktů.

Jak je to vlastně dnes?

Když jsem nosil ještě boty o pár čísel menší, jezdilo se na tábory či školy v přírodě s balíkem papírů a obálek s předepsanými adresami a nalepenými známkami. Nepsavci měli tentýž paklík korespondenčních lístků. A našli se i tací, kteří vše řešili pohledem. Bylo to jediné možné spojení s rodinou v té době! Za odeslaný dopis se člověk mohl mnohdy těšit na balík plný pamlsků, který rodiče posílali opačným směrem… Ale co dnes? V době mobilních telefonů, internetu s Facebookem… posílají ještě děti dopisy ze svých cest za poznáním?

Vzpomínáte na “Koresponďáky”? 

DSC_0867Koresponďák je nový přírůstek do rodiny chytrých notesů CLEVER MINDS Notebook. Jeho prostřednictvím můžete posílat zápisky ze svých cest, a to tvořivou a kreativní formou.

Je jedno, zda jste dítě či dospělí. Jestli sedíte u táborového ohně či na břehu jezera. Nyní máte skvělou příležitost atmosféru této chvíle zaznamenat. Nakreslit. Vyslat někomu zprávu o tom, jak krásně se máte. Jen vezmete tužku či pastelku a malujete.

Na titulní stránce stojí:

Poznáváš svět. Mnoho skvělých zážitků a setkání. Každý den píšeš další kapitolu kroniky svého života.

Nejnovější fotky proletí celou tvou sociální sítí. Pouhý mžik v kyberprostoru. A co zítra? Monitor nepohladí. Email zapadne.

Pošli svou radost všem těm, kdož za to stojí…

Postup je jednoduchý a ověřený životem:

☐ vzít pero do ruky a napsat zprávu

☐ nakreslit pastelkami vlastní pohled

☐ vhodit lístek do schránky

☐ udělat radost

 

DSC_0939Když je člověk na táboře, škole v přírodě či na cestách, chce si uchovat všechny zážitky a emoce! A chce se o ně i podělit. Chce je zachytit právě proto, že ho baví a je mu dobře.

Dopřejme sobě či svým dětem tu radost zachytit své vlastní příběhy. A těšte se z nich a radujte i v budoucnu!

Koresponďák najdete ZDE.

Jan Straka
Propojme se

Jan Straka

spolutvůrce at CLEVER MINDS s.r.o.
Stejně jako každý řeším své úkoly, termíny, deadliny... každý den. Baví mě poznávat a studovat různé přístupy, postupy i nápady.
Mám rád práci s papírem a baví mě vše kolem papírové osobní produktivity.
Tyto své záliby se snažím propojovat ve značce CLEVER MINDS Notebook a psát jako šéfredaktor PíšuRukou.cz
Jan Straka
Propojme se
Sdílej

Zanech nám svůj komentář